با توجه به اینکه امنیت مبحثی کاملا نسبی است لذا اگر بخواهیم در مورد دربهای ضد سرقت میزان امنیت را مقایسه کنیم باید فاکتورهای افزایش امنیت را بررسی کنیم .
1- اولین پارامتر تاثیر گذار در امنیت دربهای ضد سرقت چهارچوب درب میباشد، با توجه به اینکه ضخامت چهارچوب متفاوت میباشد و برخی از چهارچوب های درب 1.5 میل ،برخی 2 میل و برخی 1 میل استفاده میشود،در نتیجه هر چه ضخامت بیشتر باشد استقامت بالاتری دارد علاوه بر جلوگیری از تاب برداشتن بخصوص در اواسط چهارچوب ، امنیت بیشتری را ایجاد میکند.

2- کلاف درب ضد سرقت : یکی دیگر از آیتمهای تاثیر گذار در امنیت درب میباشد ،با توجه به اینکه سارقان از روش دیلم استفاده میکنند لذا باید کلاف درب مستحکم باشد .در این بخش هم ضخامت های گوناگونی استفاده میشود ( 1.25-1.5-) که مسلما هر چه ضخامت بیشتر باشد امنیت بیشتر است البته شایان ذکر است با توجه به وزن زیاد دربها تناسب بین ضخامت کلاف درب و تعداد لولا باید رعایت شود .

3- ضخامت ام دی اف : شاید در نگاه اول ضخامت ام دی اف در مورد درب ضد سرقت تاثیری در امنیت نداشته باشد ولی قطعا ضخامت 10 میل در مقایسه با 8 میل با توجه به ضخامت و تراکم بیشتر شکست پذیری کمتری دارند.

4- قفلها از موارد پر رنگ امنیت در مورد درب ضد سرقت میباشد لذا بیشترین برندهایی که استفاده میشود کاله ترکیه ،داف ترکیه ،قفلهای ایرانی است که البته    کاله به توجه به حجم بسیار زیاد هم اصل و هم تقلبی دارد که تشخیص آن بسیار سخت میباشد ، مگر اینکه از نماینده اصلی شرکت ترکیه در ایران خریداری شود.


5- شبکه فلزی داخل درب ضد سرقت ، یکی دیگر از پارامترهای امنیت در مورد درب ضد سرقت میباشد که در بعضی از مدلها این شبکه بصورت کامل استفاده میشود . و در برخی دیگر 70 درصد و 50 درصد و حتی 20 درصد متناسب با کیفیت ساخته میشود.
6- پین های ثابت از دیگر مواردی است در امنیت درب تاثیر گذار است ، با توجه به اینکه این پین ها سمت لولای درب قرار میگیرد لذا مانع از بازشدن درب از داخل منزل میشود .

7- رزت هایی که روی سیلندر درب قرار میگیرند نقش پوششی روی سیلندر دارد و هر چه از آلیاژ با کیفیت تری استفاده شده باشد ایمن تر است و نقش بسزایی در امنیت دارد .

8- صرفنظر از مواردی که ذکر شد آپشنهایی که اضافه کنیم به درب ضد سرقت جهت بالابردن امنیت به قرار زیر میباشد : اولین مورد قفل مرکزی است که وقتی 8 زبانه اضافه میشود از بالا و پایین هم درب و چهارچوب را درگیر میکند ،آیتم دیگر اضافه کردن دزدگیر است و با توجه به اینکه زمانیکه درب باز میشود اگر کد وارد شده اشتباه باشد آژیر به صدا در میآید پس ضریب امنیتی خوبی ایجاد میکند . مورد بعدی دستگیره دیجیتال میباشد که انواع گوناگونی دارد از قبیل کارتی ، اثر انگشت البته شایان ذکر است دستگیره دیجیتال قفل های بسیار ضعیفی دارد و سریع در مقابل ضربه صدمه میخورد .


9- در نهایت چشمی دیجیتال به لحاظ ویژگی عکس گرفتن از افراد پشت درب مانند دوربینهای نظارتی عمل میکند که خاصیت بازدارندگی دارد و لذا در بالا بردن امنیت نقش ایفا میکند ، و میتواند مدارک خوبی از سارق در دست داشت

10- از جمله آپشنهایی که برای امنیت میتوان اضافه کرد قفل هوشمند است که زمانیکه سارق کوچکترین ضربه ای به قفل زد شروع به آژیر زدن میکند و  از تخریب درب جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X